ماشین حساب مدیریت ریسک و سرمایه

اگر در بازار های مالی فعالیت میکنید احتمالا تابحال واژه مدیریت سرمایه را زیاد شنیدید اما شاید درک درستی از این موضوع پیدا نکرده باشید یا حتی با وجود تسلط کامل زمان لازم برای مدیریت سرمایه یا ریسک را نداشته اید ، ابزارک با ماشین حساب مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه به کمک شما اومده

* راهنمای استفاده :

فرضا شما میخواید سهمی یا ارزی را به قیمت هزار تومان خرید کنید

حد ضرر شما 100تومان هست ( یعنی وقتی قیمت میاد 900 تومن میخواید از سهم خارج بشید ). اما میخواید وقتی حد ضرر فعال میشه مقدار ضرر مشخص و ثابتی داشته باشید مثلا نمیخواید بیشتر از 100 هزارتومان در اون معامله ضرر کنید.

و حد سود شما 200 تومان یعنی قیمت خروج از معامله 1200 تومان هست و با سود حدودا 200هزارتومانی قصد خروج از معامله را دارید.

خب ماشین حساب مدیریت ریسک و سرمایه این وسط چه کمکی میکنه ؟

این ابزارک میاد حجم یا همون تعداد دقیقی از سهام یا ارزی را که لازمه در قیمت 1000 تومان وارد بشید و نقطه ی دقیق حد سود را اتوماتیک محاسبه می کنه و در این مثال بهتون میگه که در قیمت هزارتومان دقیقا 1000عدد سهم با حد ضرر 900 و حد سود 1200تومان بخرید :

اینطور اگر حد ضرر فعال شد 100هزارتومان ضرر  و اگر حد سود فعال شد 200هزارتومان سود می کنید.

حالا فرضا شما میخواید در معامله بعدی حد ضرر بزرگتری مثلا 200تومان قرار بدید (یعنی حدود 800تومان نقطه خروج از سهم باشه) اما میخواید در این حالت باز هم همون 100هزارتومان را ضرر و 200هزارتومان سود را داشته باشید :

در این حالت دوباره از ماشین حساب مدیریت سرمایه استفاده میکنید و مجددا تعداد سهمی که لازمه خرید کنید را دقیقا به دست میارید ( این بار 500تا سهم میشه )  و اینطور همیشه در تمام معاملات مقدار مشخصی سود و ضرر میکنید و مدیریت ریسک و سرمایه رعایت میشه.

به صورت کلی ماشین حساب مدیریت ریسک و سرمایه به شما کمک میکنه همیشه در تمام معاملاتتون ضرر و سود ثابتی را تجربه کنید (مثلا همیشه در تمام معاملات ریسک به ریوارد ثابتی داشته باشید با وجود اینکه حد ضرر شما تغییر میکنه ) و نهایتا مدیریت سرمایه و ریسک دائما برای شما فعال هست.

* از این ابزار میتونید برای هر نوع معامله ای در تمام بازارهای مالی استفاده کنید.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به ابزارک می‌باشد